Založ si blog

Prečo nie sú deti v školách?

Slovenské deti sú stále doma. Bude to pomaly rok čo vymenili školské lavice za počítačové obrazovky. My dospelí sme im zlegalizovali to, čo sme im stále zakazovali, či nadeľovali za odmenu.

K tejto téme sa už vyjadrilo mnoho odborníkov, ktorí vymenovali zoznam negatívnych dopadov. Ide o fatálne dôsledky. Deti stratia školské návyky, dištančné vzdelávanie je nedostačujúce čo do objemu vedomostí, negatívne vplýva na ich psychiku a sociálne zručnosti.

Deti musia ísť do škôl! Berme si príklad z okolitých krajín, nemusíme vymýšľať nič nové. Odborníci už v minulosti prezentovali model 3 dňového prezenčného vzdelávania a 2 dňového dištančného online vzdelávania.  K tomuto návrhu sa prikláňam aj ja. Deti znova získajú kontakt so školou a s rovesníkmi a pomaly nabehnú na normálnu formu vzdelávania. Samozrejme za dodržania všetkých hygienických zásad.  Zvyšné dva dni online vyučovania len upevnia svoje vedomosti, precvičia si ich v praktických úlohách. V prípade prepuknutia nákazy sú akoby v domácej karanténe dva pracovné dni a dva víkendové.

Alebo tu máme rakúsky model vzdelávania, kde deti chodia do škôl každý druhý deň prezenčne a doma sa vzdelávajú dva dni dištančne. O podmienke hromadného testovania detí a rodičov sa v rakúskych školách ani neuvažovalo, je to len na báze dobrovoľnosti.

Nepotrebujeme deti testovať, potrebujeme ich vzdelávať! Nevymýšľajme ako to nejde, hľadajme možnosti ako sa to dá.

Keď je ministrom kaderník s ukončenou obuvníckou učňovkou

23.03.2021

Opätovné zrušenie maturít. Žart? Nie! Realita dnešných dní. Ministerstvo školstva pod vedením Branislava Gröhlinga sa rozhodlo, že maturita vlastne ani nie je dôležitá a zakončiť tak štyri roky snaženia a učenia nie je potrebné. Viacero fundovaných odborníkov už vyjadrilo svoj názor, že je to totálne zlyhanie ministra a nezmysel. Maturitná skúška je overenie si [...]

Nemáme tu najstaršie univerzity v Európe, ale skúsme mať čo najlepšie!

17.03.2021

„Gröhlingovi odzvonilo. Jeho výmenu žiada akademický senát Trnavskej univerzity. “ Článok s týmto titulkom som si so záujmom otvorila, pretože Trnavská univerzita je moja Alma mater. Som vyštudovaný sociálny pedagóg s prvou atestáciou a 7 ročnou praxou v školstve. Za 5 rokov štúdia na tejto univerzite som mala tú česť stretnúť mnoho skvelých [...]

Russia Ukraine

ONLINE: Ukrajina chce čo najskôr toľko vlastných rakiet, aby nebola závislá od spojencov

24.07.2024 06:30, aktualizované: 06:49

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ocenil program výroby vlastných rakiet, aby sa krajina nemusela spoliehať len na spojencov.

Kamala Harrisová / Joe Biden /

Trumpov volebný tím podal sťažnosť proti Harrisovej za prebratie peňazí na kampaň od Bidena

24.07.2024 06:05

Volebný tím exprezidenta USA Trumpa tvrdí, že Kamala Harrisová nemôže legálne prevziať finančné prostriedky, ktoré vyzbieral prezident Joe Biden.

Harrisová

Slabá kandidátka? Harrisová už v jednom prieskume nad Trumpom vedie

24.07.2024 06:00

Demokratická viceprezidentka Kamala Harrisová má prezidentskú nomináciu v Demokratickej strane na dosah.

Dagmara Al-Khaldi Mičeková

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 11099x
Priemerná čítanosť článkov: 3700x

Kategórie